8 listopada 2016 r. od godz. 9:50 do 14:30 odbyła się wycieczka uczniów klasy DSD – 2a do kina ARS w Krakowie na seans pt. "Dziennik Anny Frank" (Das Tagebuch der Anne Frank). Wyjazd został zorganizowany w ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego.

Około godz. 9:50 wyszliśmy spod szkoły i udaliśmy się w stronę stacji "Wieliczka Rynek-Kopalnia", aby pociągiem pojechać do Krakowa. Z Dworca Głównego przeszliśmy  spacerem na ulicę św. Tomasza 11, gdzie właśnie mieści się kino ARS. Seans rozpoczął się o godzinie 11:00.
      Szczerze mówiąc, nie wiedzieliśmy, co kryje się pod tytułem tego filmu. Nazwa brzmi niewinnie, nie mieliśmy pojęcia, czego się spodziewać. Film jest adaptacją dziennika żydowskiej Niemki Anny Frank, która przez 2 lata i miesiąc ukrywała się w oficynie wraz ze swoją rodziną i innymi Żydami. Jest to niemiecka produkcja, więc naturalnie film był w języku niemieckim.
      Po godzinie 13:00 wyszliśmy z kina. W trakcie drogi powrotnej dyskutowaliśmy na temat projekcji. Wycieczka bardzo nam się podobała. Film zmusił nas do refleksji, a przy tym mogliśmy posłuchać i pouczyć się trochę języka niemieckiego. Na późniejszych lekcjach Panie przybliżyły nam bardziej postać głównej bohaterki.

Bruno Kiepuszewski
                                                                                                                   Uczeń klasy 2a