Konkurs  „Aforyzmy i myśli o książce w interpretacji plastycznej” został zorganizowany  w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Główne  cele konkursu to: rozwijanie wyobraźni, spostrzegawczości i wrażliwości estetycznej wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do tworzenia prac plastycznych, których inspiracją jest książka.

Każdy uczestnik mógł oddać jedną pracę plastyczną ilustrującą wybrany aforyzm lub myśl o książce:
1. „Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki.” / Cyceron /
2. „Dom, w którym jest książka, jest przybytkiem słońca, a dom, w którym jej nie ma – to czarny kryminał." / Kornel Makuszyński /
3. „Ludzkość wymyśliła dwie doniosłe rzeczy na świecie, najmądrzejszą rzecz –książkę i najgłupszą -wojnę.” / Mieczysław Kotarbiński /
4. „Są książki piękne jak kwiaty, i są książki pełne dojrzałości jak owoce. Są książki, które wzruszają, i są książki, które wstrząsnęły światem, te największe.” / Mieczysław Jastrun /
5. „W bibliotece, z książek na półkach, trąbią słonie, kuka kukułka, kwitnie paproć, krzyczą Indianie, szumią żagle na oceanie.” / Krystyna Wodnicka /.
W tym roku w pracach jury uczestniczyły: p. Jadwiga Muszyńska, p. Justyna Szewczyk oraz p. Maria Pająk-Wilk. Po długich naradach przyznano aż 9 nagród i 5 wyróżnień:

- w kategorii „Mały format”:
 I miejsce (ex aequo): Katarzyna Hardyn (7a) i Roksana Sokolnicka (7a)
II miejsce(ex aequo): Aleksandra Kokoszka (2f) i Anna Cebula (2e)
III miejsce (ex aequo): Weronika Wnuk (7b) i Oliwia Romańska (2g)
Wyróżnienia : Wiktoria Ślusarek (2a), Karolina Batko (2h), Karolina Kuzia (3a), Zofia Szypuła (3e)

-w  kategorii „Duży format”:
 I miejsce: Aleksandra Kraj (3d)
II miejsce: Martyna Górak (3d)
III miejsce: Natalia Kucharska (3f)
Wyróżnienie:  Łukasz Bruzda (3c)

Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym, a pozostałe prace można obejrzeć w czytelni i w bibliotece szkolnej… Uroczyste rozdanie nagród laureatom konkursu odbędzie się podczas „Poranku kolęd”. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy ciekawych pomysłów, wyobraźni i wrażliwości plastycznej!!!

Organizatorzy konkursu: Justyna Szewczyk i Maria Pająk-Wilk.