W październiku 2019 r. dzięki wsparciu Rady Rodziców Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieliczce przystąpiła do IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Tysiąc powodów, by czytać”. Organizatorem akcji jest firma EMPIK.

Uczennice naszej szkoły wykonały pracę przedstawiającą scenę z powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”. Szkoła zmobilizowała do głosowania w aplikacji mobilnej Empiku nie tylko środowisko uczniowskie, ale także rodziców, nauczycieli i mieszkańców Wieliczki. Zaangażowanie było tak duże, że udało się nam znaleźć w „szczęśliwej piątce” w kategorii szkół powyżej 120 uczniów. Nagroda w postaci tysiąca, wybranych przez uczniów, książek zostanie przekazana bibliotece szkolnej.
       Sukces będziemy świętowali 12 lutego 2020 r., kiedy to ulicami Wieliczki (m.in. okolice Solnego Miasta, Mediateki, Rynku Górnego) przejedzie ciężarówka z książkami. W tym wydarzeniu wezmą udział również aktorzy, przeprowadzając na trasie atrakcyjne animacje i rozdając upominki książkowe.
        Gorąco zachęcamy mieszkańców Wieliczki do włączenia się w to świętowanie! Dziękujemy za Waszą pomoc w realizacji tego marzenia.

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie SP1