Konkurs  „Aforyzmy i myśli o książce w interpretacji plastycznej” został zorganizowany  już po raz XIV w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
    Główne  cele konkursu to: rozwijanie wyobraźni, spostrzegawczości i wrażliwości estetycznej wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do tworzenia prac plastycznych, których inspiracją jest książka.

Każdy uczestnik mógł oddać jedną pracę plastyczną ilustrującą wybrany aforyzm lub myśl o książce:
1.„W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz, starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz.” /Krystyna Wodnicka.
2.„Nie trzeba wielkich mieć bibliotek, by przyjacielem książki zostać.” /Hanna Łochocka.
3.„Istnieje KSIĄŻKA –chleb, KSIĄŻKA–wino, KSIĄŻKA-skrzydła.” /Eliza Orzeszkowa
4.„...cóż za rzecz przedziwna Czytanie! – jako gałąź oliwna lub migdałowy kwiat.” /Cyprian Kamil Norwid
5.„Biblioteka to skarbnica lekarstw duszy.” / Ozymandias (Napis na bibliotece w Tebach)

W tym roku w pracach jury uczestniczyły: p. Jadwiga Muszyńska, p. Justyna Szewczyk oraz p. Jolanta Wójs. Po długich naradach przyznano aż 7 nagród i 1 wyróżnienie:
-w  kategorii kl. 4-5:
 I miejsce: Natasza Wnuk (5a)
II miejsce: Anna Trojan (4b)
III miejsce: Antoni Fasuga (5a)

-w  kategorii kl. 6-7:
 I miejsce: Justyna Fąfara (7a)
II miejsce: Jerzy Pacyna (6a)
III miejsce (ex aequo): Zofia Wojdała (7a)  i  Maria Trojan (7a)
Wyróżnienie:  Maja Michałkowska (6a).

Wystawa pokonkursowa została wyeksponowana na korytarzu szkolnym. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy ciekawych pomysłów, wyobraźni i dużej wrażliwości artystycznej!!!

Justyna Szewczyk, Jadwiga Muszyńska