Dnia 12 lutego 2020 r. biblioteka szkolna wzbogaciła się o prawie 1000 nowych książek. To nagroda w 4. edycji konkursu Empiku „Tysiąc powodów, by czytać”, za liczbę głosów oddanych na pracę plastyczną przedstawiającą scenę z powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza".

Był to ważny i bardzo wyczekiwany dzień dla uczniów naszej Szkoły...
W samo południe ciężarówka Empiku z książkami dotarła do Wieliczki, po drodze odwiedziła także Rynek Górny oraz rejon Wielickiej Mediateki. A nasi uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele rodziców i zaproszeni goście z niecierpliwością czekali w szkole na przybycie ciężarówki z książkami.

Uczniowie wnieśli pudełka z książkami. Po czym nastąpiła część oficjalna, przywitanie gości, przemowy, występ aktorów Przecinka i Kropki oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Następnie uczniowie rozpakowali paczki i książki zostały przekazane do szkolnej biblioteki.

Każda nowa książka to przynajmniej jeden powód do tego, aby rozpocząć przygodę z czytaniem...

Dziękujemy i zapraszamy do biblioteki!!!

Justyna Szewczyk

W załączniku lista  Nowości biblioteki - EMPIK