Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. W tym dniu szczególnie zachęcamy wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Święto tabliczki mnożenia przypadło na 2 października 2020 r., a my wzięliśmy w nim udział po raz trzeci.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły:
- wykonali rysunki z sową, która jest symbolem tego dnia,
- przygotowali krzyżówki, rebusy i gazetki ścienne,
- trenowali obliczenia pamięciowe, wykonując zadania multimedialne.

Zmagania odbyły się pomiędzy uczniami klas IV-VIII. W tych aktywnościach uczestniczyli tylko Ci, którzy chcieli pobawić się matematyką. Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali swoje zadania. Podczas konkursu uczestnicy musieli rozwiązać krzyżówkę, ułożyć otrzymane wyniki z rozsypanki, a także wykonać obliczenia z mnożeniem i dzieleniem. Zadania były niestandardowe. Błędy  w obliczeniach nie były traktowane przez dzieci jako porażka, lecz mobilizacja do lepszego opanowania znajomości tabliczki mnożenia.

Łącznie w konkursie uczestniczyło 71 uczniów. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem! Na każdym poziomie wyłoniliśmy mistrzów, którzy uzyskali maksymalną ilość punktów.
Łącznie mamy 13 mistrzów tabliczki mnożenia. Mistrzami tabliczki mnożenia w roku szkolnym 2020/2021 zostali:
oddziały 4: Filip Biedroń, Marek Ryba,
oddziały 5: Mieszko Faron, Maja Korpak, Miłosz Ochoński,
oddział 6: Filip Chruściel,
oddziały 7: Zuzanna Cymbalista, Mikołaj Dworak, Jan Madeja, Antonio Przystał,
oddział 8: Wiktor Hankus, Dominika Korpak, Zofia Wojdała.

To był  dzień pełen pozytywnych wrażeń!
Elżbieta  Zuska (nauczycielka matematyki i organizatorka konkursu)