22 marca w punkcie przedszkolnym naszej szkoły dzieci przywitały oficjalnie kolejną porę roku - wiosnę. Grupę Słoneczka odwiedził specjalny gość – Pani Wiosna, która przygotowała dla przedszkolaków ogrom niespodzianek, a także różne zadania do wykonania.

Najpierw odśpiewaliśmy piosenkę „Maszeruje wiosna”, a następnie nasz gość zaprosił dzieci do spaceru między „wiosennymi stacjami”. Na każdej z nich trzeba było się zatrzymać i wykonać specjalne zadanie. Potem dzieci podzielone na zespoły ćwiczyły zgodną i koleżeńską współpracę, wykonując zadania w poszczególnych grupkach: „Skowronków”, „Motylków”, „Bocianów” i „Żabek”. Zespoły poradziły sobie wspaniale z ułożeniem wiosennych obrazków przed wyznaczonym czasem.

Utrwaliliśmy nazwy wszystkich pór roku, a także wyodrębniliśmy oznaki wiosny. Specjalny list napisał też do nas Bałwanek, żegnając się z dziećmi. Potem wspólnie zagraliśmy „W zielone” – dotykając zielonej części swojej garderoby. Aby wiosna zagościła u nas na dobre, wyrzuciliśmy w powietrze wiosenne kwiaty, dzięki kolorowej chuście, które przyozdobiły naszą salę. Nauczyliśmy się również wiersza, którym w naszym przedszkolnym ogródku, pożegnaliśmy Marzannę. Na koniec każdy przedszkolak miał za zadanie odszukać oznaki wiosny w naszym ogrodzie. To był wspaniały dzień, pełen wrażeń. Witaj wiosno!

Wychowawca: Iwona Suder