Jak dbać o zdrowie fizyczne i emocjonalne oraz radzić sobie ze stresem w czasie epidemii koronawirusa, izolacji społecznej i nauki zdalnej?

Obecnie wszyscy za sprawą pandemii znaleźliśmy się w niełatwej, niecodziennej dla nas sytuacji. Wielu osobom towarzyszyć może strach, lęk czy uczucie paniki. Z jednej strony staramy się działać racjonalnie i tak też podchodzić do sprawy. Z drugiej zaś może pojawić się w mniejszym lub większym stopniu lęk. Stres przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu oraz negatywnie wpływa na nasze zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Im lepiej potrafimy okiełznać stres, im lepiej sobie z nim radzić, tym lepiej dla naszego zdrowia.

W trakcie zajęć online uczniowie spotkali się z Panią Anną Korczyńską z Powiatowej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Wieliczce. Uczniowie wzięli udział w dyskusji na temat sposobów radzenia sobie ze stresem. Poznali wybrane techniki relaksacyjne takie jak wizualizacja, mindfulness, czy ćwiczenia oddechowe, które nie są skomplikowane i z powodzeniem można je wykorzystywać na co dzień.

Dziękujemy Pani Annie Korczyńskiej za współpracę w podejmowanych przez szkołę działaniach wychowawczo - profilaktycznych.

Aneta Pasek (pedagog szkolny)