Pod koniec kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki. Tego dnia uczniowie w poszukiwaniu moli książkowych udali się do szkolnej biblioteki.

Podczas wywiadu z Panią Justyną Szewczyk dowiedzieli się, że mole są tu mile widziane, a zwłaszcza w czytelnicze święto. W tym dniu mogą bezkarnie "buszować" w książkach, "pożerać" książki, "zaspakajać apetyt" na książkę, zarażać pasją czytania, "łapać bakcyla" czytania i "zabijać nudę" książką.

Oprócz czytania ulubionych lektur świetliczaki dowiedziały się jak powstaje książka, dlaczego życie "mola" książkowego jest lepsze. Tworzyły własne historyjki obrazkowe w formie komiksu i miały możliwość wykonania wykonania mola-maskotki, który będzie strzegł ich domowych bibliotek. Dzieci wesoło bawiły się podczas guizów, zagadek i "turlanych" prac rysunkowych. Aby nasze "mole" nie opadły z sił był również słodki poczęstunek. Największą jednak atrakcją okazała się zabawa w podchody z kodami QR. Świętowanie zakończyliśmy wspólnym odczytaniem cytatu z twórczości Wiesławy Szymborskiej - Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Nauczyciele świetlicy