DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji klasa 5b przygotowała krótki występ artystyczny, ukazujący, z przymrużeniem oka, codzienną pracę nauczycieli oraz ich podopiecznych. Przedstawienie uświetnione było piosenkami śpiewanymi przez szkolny chór. Na koniec głos zabrał Pan dyrektor Lucjan Rówiński, który złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły i podziękował za codzienny trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodzieży.
   Jeszcze raz życzymy wszystkim pracownikom oświaty wytrwałości, satysfakcji z pracy zawodowej i wdzięczności wychowanków.

Zobacz prezentację towarzyszącą akademii klikając w obraz powyżej !


                                                                                                         Agnieszka Bednarczyk (wychowawczyni 5b i nauczycielka j. angielskiego)

"JEDYNKA" SADZI DRZEWA

   Uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję Święta Drzewa. Celem akcji jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu. W ramach tej akcji 11 października posadziliśmy drzewa na terenie naszej szkoły, bo:
DRZEWA TO  PRODUKCJA TLENU
DRZEWA TO GIGANTYCZNY KLIMATYZATOR
DRZEWA TO FILTR POWIETRZA
DRZEWA TO POKARM DLA ZWIERZĄT
DRZEWA TO OCHRONA GLEBY
DRZEWA TO OCHRONA WÓD
DRZEWA TO OCHRONA PRZED WIATREM
DRZEWA TO OCHRONA PRZED POWODZIAMI
DRZEWA TO MIEJSCE ŻYCIA ZWIERZĄT

Monika Kaleta, Monika Kyrc

PIŁKA HALOWA CHŁOPCÓW

   W dniu 7 października równocześnie na dwóch halach sportowych rozpoczęły się zmagania gminne w halowej piłce nożnej chłopców, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W pierwszej fazie grupowej rozgrywek nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze, osiągając trzy zwycięstwa i jedną porażkę, co zagwarantowało im awans do półfinału. W okrojonym składzie nasi uczniowie w meczu o wejście do finału pokazali wielką wolę walki i duże umiejętności wygrywając 1 do 0 ze Szkołą Podstawową nr 4. W następnym meczu po zaciętym finale nieznacznie i pechowo ustępują 4 do 2 ekipie ze Śledziejowic, zajmując w ostatecznej klasyfikacji drugie miejsce.
   W składzie naszej reprezentacji grali: Dąbrowski Wiesław, Kopcik Wiktor, Kowalik Norbert, Madeja Jan, Karteczka Jakub, Słomski Mikołaj, Stan Kamil, Przystał Antonio, Żyła Bartosz, Kudlik Miłosz.

Dariusz Dębski (nauczyciel prowadzący drużynę)

Szukaj


Zdjęcia szkoły

  • sp1_10_19
  • sp1_1_19
  • sp1_1_4_19
  • sp1_1_5_19
  • sp1_1_6_19
  • sp1_2_19
  • sp1_7_19
  • sp1_8_19
  • sp1_9_19
  • szkola-16