LAUREACI I FINALIŚCI
MAŁOPOLSKICH KONKURSÓW  PRZEDMIOTOWYCH
(a czasem i innych konkursów też...)

• rok szkolny 2018/2019

Oto nasi niezwykli wychowankowie:

Matematyka (nauczycielka - mgr Magdalena Parszywka)
Krzysztof Socha - 3c - finalista (również finalista ogólnopolskiej olimpiady matematycznej)

Biologia (nauczycielka - mgr Monika Kaleta)
Dominika Kręcina - 8a - finalistka

Fizyka (nauczycielka - mgr Bożena Piechowicz)
Krzysztof Socha - 3c - finalista

Język angielski (nauczycielka - mgr Agnieszka Bednarczyk)
Anna Cebula - 3e - finalistka

Język angielski (nauczycielka - mgr Monika Płoszaj-Stan)
JULIA SZLACHTA - 3e - laureatka ogólnopolskiej olimpiady języka angielskiego

Chemia (nauczycielka - mgr Ilona Dziuba)
ERYK FEDERYGA - 3c - laureat
Victoria Bełz - 8b - finalistka
Amelia Zaremba - 8b - finalistka

Informatyka (nauczycielka - dr Agnieszka Ozga)
KRZYSZTOF SOCHA - 3c - laureat
SEBASTIAN NOSAL - 8b - laureat
MICHAŁ ŚNIEG - 8b - laureat

 
   Mamy wielką przyjemność ogłosić, że nasi uczniowie z klas IV i V z rozszerzonym językiem angielskim wspaniale zaprezentowali się w sesji zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Olimpus z języka angielskiego. Wśród 40 uczniów, którzy wzięli udział w konkursie mamy aż sześciu laureatów z kl. Vi pięciu laureatów z kl. IV. Należy dodać, że sporej grupie uczestników zabrakło zaledwie jednego punktu do uzyskania tytułu laureata.
Oto nasi laureaci:
Kl. IV: Natasza Wnuk (IVa), Jagoda Ulatowska (IVb), Magdalena Sykała (IVa), Roksana Chmiela (IVa), Piotr Pręcikowski (IVb)
Kl. V: Mikołaj Dworak (Vb), Wiktor Gąsiorek (Vb), Jan Madeja (Va), Fabian Bzdyl (Vb), Bartosz Żyła (Vb), Klaudia Kościółek (Vb).
   Opiekunem naukowym ww. uczniów była Pani Monika Płoszaj - Stan.

• rok szkolny 2019/2020...

   Co przyniesie? Zobaczymy. Na "naszym koncie" jest już łącznie 40 laureatów i 72 finalistów. Wkrótce odbędą się etapy szkolne małopolskich konkursów przedmiotowych. Wszystkim uczniom JEDYNKI  życzymy sukcesu!

 

 

 

 

 

SUMMA CUM LAUDE DRODZY UCZNIOWIE,
SUMMA CUM LAUDE WSPANIALI ICH NAUCZYCIELE!


 

• rok szkolny 2017/2018

Oto nasi niezwykli wychowankowie:

Matematyka (nauczycielka - mgr Magdalena Parszywka)
Wojciech Golenia - 2c - laureat
Klaudia Krzyszkowska - 2c - finalistka
Jan Golenia - 3c
- finalista
Krzysztof Socha - 2c - finalista

Biologia (nauczycielka - mgr Monika Kaleta)
Julia Morawska - 2c - finalistka

Fizyka (nauczycielka - mgr Grażyna Faber)
Krzysztof Socha - 2c - finalista

Język angielski (nauczycielka - mgr Agnieszka Bednarczyk)
Milena Bania - 3e - finalistka

Chemia (nauczycielka - mgr Ilona Dziuba)
Jan Golenia - 3c - finalista
Krzysztof Janczewski - 3c - finalista

 

• rok szkolny 2016/2017

Oto nasi niezwykli wychowankowie:

Matematyka (nauczycielka - mgr Magdalena Parszywka)
Michał Szewc - laureat
Biologia (nauczycielka - mgr Monika Kaleta)
Zofia Śnieżko - laureatka
Emilia Kowalik - laureatka
Kacper Knop - laureat
Język hiszpański (nauczycielka - mgr Katarzyna Duda)
Małgorzata Włodarczyk - laureatka
Fizyka (nauczycielka - mgr Grażyna Faber)
Michał Szewc - laureat
Język niemiecki (nauczycielka - mgr Magdalena Janowska)
Magdalena Surmacz - finalistka
Język angielski (nauczycielka - mgr Monika Płoszaj-Stan)
Emilia Oleszczuk - finalistka
Religia (nauczyciel - mgr Mateusz Mazurek)
Aleksandra Młyńska - finalistka
Magdalena Surmacz - finalistka

   Trzeba też wspomnieć o tym, że grupa uczniów z oddziału 2a prowadzona przez Panią Renatę Huntemann zdobyła tytuł "Najlepszej klasy DSD w Krakowie"! W skład zwycięskiej grupy wchodzili: Jan Buczyński, Krystyna Citak, Ewelina Dziurdzia, Anna Fliśnik, Dawid Galon, Ewa Garbień, Kamila Kapinos, Bruno Kiepuszewski, Kinga Klima, Jan Kmiecik, Mateusz Kupiński, Karolina Kuzia, Gabriela Lewińska, Anna Loranty. Na zdjęciu poniżej to Ci, którzy są ubrani w niebieskich koszulkach.

 

• rok szkolny 2015/2016

Oto nasi niezwykli wychowankowie:

Język polski (nauczycielka - mgr Aneta Bobek)
Aleksandra Czech - finalistka
Agnieszka Drej - finalistka
Historia (nauczycielka - mgr Agnieszka Jaglarz)
Bartosz Kmiecik - finalista
Biologia (nauczycielka - mgr Monika Kaleta)
Aleksandra Kost - laureatka
Język hiszpański (nauczycielka - mgr Katarzyna Duda)
Małgorzata Włodarczyk - laureatka

   Oprócz tego trudno nie wspomnieć o:
- Annie Chochlińskiej, która uzyskała stypendium (3-tygodniowy pobyt w Bonn) i najlepszy w Polsce południowej wynik egzaminu DSD1,
- Jakubie Ruseckim, który uzyskał tytuł finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Prawniczej LEXMASTER.

 

• rok szkolny 2014/2015

Oto nasi wspaniali wychowankowie:

Język polski (nauczycielka - mgr Aneta Bobek)
Martyna Windak - finalistka
Małgorzata Szpałek - finalistka
Chemia
Katarzyna Wilk - finalistka
Historia (nauczycielka - mgr Agnieszka Jaglarz)
Michał Malada - finalista
Język angielski (nauczycielka - mgr Agnieszka Bednarczyk)
Przemysław Lipiński - finalista

 

• rok szkolny 2013/2014

Oto nasi niezwykli wychowankowie:

Język polski (nauczycielka - mgr Aneta Bobek)
ANNA KIELIAN - laureatka
Geografia (nauczycielka - mgr Ewa Mistarz)
Kamil Federyga - finalista
Język niemiecki (nauczycielka - mgr Renata Huntemann)
Weronika Halverscheid - finalistka
Biologia (nauczycielka - mgr Monika Kaleta)
Justyna Janus - finalistka
Historia (nauczycielka - mgr Agnieszka Jaglarz)
Rafał Szarek - finalista
Matematyka (nauczycielka - mgr Magdalena Parszywka)
Wojciech Zdeb - finalista

 

• rok szkolny 2012/2013

Oto nasi wspaniali wychowankowie:

Język polski (nauczycielka - mgr Aneta Bobek)
Joanna Krygier - finalistka
Agnieszka Skalny - finalistka
Język angielski
Agnieszka Skalny - finalistka (nauczycielka - mgr Agnieszka Bednarczyk)
Aleksandra Sieradzka - finalistka
Historia (nauczycielka - mgr Agnieszka Jaglarz)
Jolanta Michałek - finalistka
Krzysztof Kozłowski - finalista
Biologia (nauczycielka - mgr Izabella Kozikowska-Trzepla)
Maria Komisarz - finalistka
Martyna Woźniak - finalistka
Religia (nauczyciel - mgr Mateusz Mazurek)
KAMIL JASTRZĘBSKI - laureat
Karolina Jarosik - finalistka

 

• rok szkolny 2011/2012

Oto nasi cudowni wychowankowie:

Język polski
IZABELA OZGA, AGATA RACZYŃSKA - laureatki (nauczycielka - mgr Aneta Bobek)
KATARZYNA ZAWIŚLAN - laureatka (nauczycielka - mgr Barbara Fudali)
Biologia (nauczycielka - mgr Paulina Koczwara)
Dominika Matuszyk - finalistka
Religia (nauczyciel – mgr Mateusz Mazurek)
Tomasz Klich - finalista

 

• rok szkolny 2010/2011

Dzięki pracy nauczycieli i uczniów wymienionych poniżej nasza szkoła uzyskała wyróżnienie wśród wszystkich małopolskich gimnazjów! Związane ono było z bardzo dużą liczbą finalistów i laureatów. Zostaliśmy zaproszeni na uroczysty koncert podczas którego dla "najlepszych w województwie" występowały osoby i zespoły uznane za małopolskie talenty. Oto nasi niezapomniani uczniowie:

Język polski (nauczycielka - mgr Aneta Bobek)
MARCIN JANUS - laureat
Agata Raczyńska (uczennica klasy 2) - finalistka
Bartłomiej Żmuda - finalista
Matematyka (nauczycielka - mgr Maria Panz)
Artur Stryszowski - finalista
Fizyka i astronomia (nauczycielka - mgr Grażyna Faber)
Artur Stryszowski - finalista
Mateusz Windak - finalista
Historia (nauczycielka - mgr Lucyna Grochal)
Marcin Janus - finalista
Biologia (nauczycielka – mgr Monika Kaleta)
Magdalena Okoń - finalistka
Chemia (nauczyciel - dr Wiesław Borowiec)
KATARZYNA ZAWIŚLAN (uczennica klasy 2) - laureatka I miejsca w województwie!
Klaudia Sewiło - finalistka
Mateusz Windak - finalista
Język angielski (nauczycielka - mgr Monika Płoszaj-Stan)
Marcin Janus - finalista
Język niemiecki (nauczycielka - mgr Barbara Kurtyka-Koguticz)
Karolina Pawlicka - finalistka
Informatyka (nauczyciel - mgr Marek Kaszluga)
ARTUR STRYSZOWSKI - laureat
MATEUSZ WINDAK - laureat
Konkurs Interdyscyplinarny W.W. - Wiem Więcej
MARCIN JANUS - laureat

 

Wśród naszych uczniów mamy również laureatów Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Ekonomicznej:

- Artur Stryszowski – I miejsce, nauczycielka mgr Maria Panz,

- Łukasz Bochenek – VI miejsce, nauczycielka mgr Magdalena Parszywka.

 

Oprócz tego zdobyły tytuł LAUREATKI wojewódzkich konkursów:

- Karolina Jarosik - konkurs pt. "Tadeusz Kościuszko - żołnierz wolności", nauczycielka - mgr Agnieszka Jaglarz (finalistkami tego konkursu zostały: Natalia Mierzwa, Jolanta Michałek),

- Martyna Woźniak - Małopolski Konkurs Ekologiczny, nauczycielka – mgr Izabella Kozikowska-Trzepla.

 

CÓŻ ZA WSPANIAŁY ROK - CZY SIĘ KIEDYŚ POWTÓRZY?...

 

 

• rok szkolny 2009/2010

MAREK KUŹMIŃSKI został laureatem Konkursu Języka Niemieckiego, natomiast tytuŁ finalisty przypadł: Milenie Stankiewicz (język polski, nauczycielka przygotowująca – p. Aneta Bobek), Marcinowi Janusowi – uczeń klasy II (język angielski, nauczycielka – Monika Płoszaj-Stan), Arturowi Stryszowskiemu – uczeń klasy II (informatyka, nauczyciel przygotowujący – p. Marek Kaszluga).

 

• rok szkolny 2008/2009

...należy do informatyki - DANIEL DYL został laureatem, Michał Krawczyk finalistą (nauczyciele przygotowujący: dr Agnieszka Ozga, mgr Marek Kaszluga).

 

• rok szkolny 2007/2008

Historia i biologia dała szkole dwoje finalistów: Małgorzata Zych - historia (nauczycielka przygotowująca - mgr Małgorzata Wojnarowska), Szymon Goliński - biologia (nauczycielka przygotowująca - mgr Monika Kaleta).

 

• rok szkolny 2006/2007

Chemia
Adrianna Drabik (nauczycielka przygotowująca - mgr Ilona Dziuba) i Karolina Komisarz oraz Małgorzata Sajak (nauczyciel przygotowujący - dr Wiesław Borowiec) uzyskały tytuł finalisty.

 

• rok szkolny 2005/2006

Chemia
MONIKA ZUSKA została laureatką, natomiast Magdalena Zych i Tomasz Dulik uzyskali tytuł finalisty (nauczycielka przygotowująca - mgr Ilona Dziuba).

 

• rok szkolny 2004/2005

Chemia
Olga zastawny i Kornelia Mikuła uzyskały tytuł finalistki (nauczycielka przygotowująca- mgr Ilona Dziuba).

 

• rok szkolny 2003/2004

Chemia
IWONA NOWAK została laureatką (nauczycielka przygotowująca - mgr Ilona Dziuba). Natomiast Justyna Grochal, Michał Jachowicz, Anna Janus, Justyna Palmowska, Olga Zastawny (nauczycielka przygotowująca - mgr Ilona Dziuba) i uczennice: Anna Śliwa, Katarzyna Szpiłyk (nauczyciel przygotowujący - dr Wiesław Borowiec) uzyskały tytuł finalistki.

Tak imponująca łączna liczba utytułowanych młodych ludzi spowodowała, że nasze Gimnazjum w Wieliczce zajęło III lokatę w województwie małopolskim! Oprócz prestiżowego miejsca nasza szkoła otrzymała nagrodę rzeczową (sprzęt laboratoryjny) i dokument pt. ”Epistula Gratulatoria”. Oto jego fragment "...(tylu) finalistów to imponujące osiągnięcie, to owoc wzbudzającej szacunek pracy nauczyciela na rzecz wspierania rozwoju swoich uczniów i ciężka praca uczniów dla godnego reprezentowania swojej szkoły. Ci młodzi ludzie, przed którymi szeroko otwarto drzwi do wiedzy chemicznej, to powód do dumy i uznania środowiska edukacyjnego...".

 

• rok szkolny 2002/2003

Chemia
KATARZYNA SKULIMOWSKA została laureatką (nauczyciel przygotowujący - dr Wiesław Borowiec). Natomiast Karolina Czyżowska (nauczyciel przygotowujący - dr Wiesław Borowiec), Kornelia Mikuła i Magdalena Tańcula (nauczycielka przygotowująca - mgr Ilona Dziuba) uzyskały tytuł finalistki.