Witamy w świetlicy szkolnej!

Znajdziecie tu Państwo najważniejsze informacje dotyczące tej coraz bardziej potrzebnej sfery życia szkolnego – świetlicy…

Zacznijmy od ważnych dokumentów umożliwiających właściwą organizację naszej świetlicy:
1. Regulamin.
2. Karta zapisu.
3. Plan pracy świetlicy szkolnej na rok 2019/2020.
4. Wyprawka świetlicowa.

Świetlica jest czynna w godzinach 7:00 -17:00.

Kierownikiem świetlicy jest Pani Anna Desoń.

Obecnie mamy wiele grup świetlicowych liczących po 25 osób.  Aby uporządkować pracę świetlicy, organizowane są kącik tematyczne.

Dzieci tu uczą się, odrabiają zadania domowe, jedzą obiad w naszej stołówce, bawią i rozwijają podczas różnych zajęć organizowanych przez nauczycieli (piłka nożna dla chłopców, siatkówka dla dziewczynek, szachy) oraz rodziców (język angielski, robotyka, taniec).

W świetlicy organizowane są różnorodne zajęcia wychowawczo-dydaktyczne zgodne z planem wychowawczym świetlicy, którego celami są: rozbudzenie tożsamości szkolnej, lokalnej i narodowej, właściwa komunikacja społeczna, stwarzanie możliwości osiągania sukcesu oraz bezpieczeństwo wychowanków świetlicy.

Czas wolny uczniów w świetlicy organizowany jest poprzez różne formy zajęć, tak, aby dzieci aktywnie i chętnie w nich uczestniczyły, swobodnie się bawiły, nawiązywały kontakty rówieśnicze oraz pogłębiały swoje zainteresowania.

Nauczycielki świetlicy szkolnej