11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

„Dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego oraz walk pokoleń Polaków o wolność i niepodległość…”

Ustawa z dnia 15 lutego 1989r. o ustanowieniu Narodowego Święta Niepodległości

Uczniowie wielickiego gimnazjum wzięli czynny udział w obchodach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Rozpoczęły się one, 8 listopada 2013r. w CE-R „Solne Miasto”, wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych przez młodzież z wielickich szkół. Mieliśmy przyjemność przygotować część artystyczną tego wydarzenia. Uczniowie, głównie z klasy 2a, pod kierunkiem Pani Lucyny Grochal przygotowali niezwykle ciekawy spektakl mutlimedialno-muzyczno-pantomimiczny.

11 listopada 2013r. uczestniczyliśmy (w osobach pocztu sztandarowego pod opieką Pani Elżbiety Dudy) we Mszy Św. w Kościele Św. Klemensa w Wieliczce w intencji Ojczyzny, tradycyjnym przemarszu pocztów sztandarowych i złożeniu kwiatów przed pomnikiem Odrodzenia Polski na wielickich plantach.

12 listopada 2013r. wszyscy uczniowie wielickiego gimnazjum wzięli udział w bardzo ciekawej szkolnej akademii przygotowanej przez Panią Liliannę Syrkiewicz i uczniów przede wszystkim klasy 2b i 3g.