You are currently viewing 22 kwietnia – DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia – DZIEŃ ZIEMI

Czy szanujemy wszyscy naszą planetę? NIE… Czy dbamy o Ziemię wszyscy? NIE… Czy wszyscy zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy tylko częścią Ziemi? NIE… Czy wszyscy robimy wszystko, co możemy, dla Ziemi? NIE… A co właściwie robimy? NISZCZYMY ZIEMIĘ… LUB POZWALAMY, ABY JĄ NISZCZONO…

Aby obejrzeć film pt. Człowiek i Ziemia wystarczy „kliknąć” w zdjęcie powyżej. Zapraszamy!

Monika Kaleta (nauczycielka biologii) i Natasza Wnuk (uczennica kl.6a, autorka filmu)

Światowy Dzień Ziemi – największe święto ekologiczne na naszej planecie, obchodzone każdego roku 22 kwietnia zawsze jest powodem do tego, by przypomnieć sobie, jak ważne jest dbanie o nasza planetę, byśmy mogli nieustannie cieszyć się jej dobrodziejstwami.

Również i w tym roku wychowankowie świetlicy, obchodząc Dzień Ziemi, przypomnieli sobie, jak ważne jest życie wg kilku prostych zasad:
1.Sortuj śmieci
2.Ogranicz użycie plastiku
3.Szanuj papier
4.Nie wyrzucaj ubrań
5.Nie wyrzucaj jedzenia
6.Rób przemyślane zakupy
7.Oszczędzaj wodę

W ramach praktycznych zajęć ekologicznych segregowaliśmy śmieci, posialiśmy zioła i warzywa do naszego świetlicowego ogródka, zasadziliśmy drzewa i krzewy na terenie szkoły, posadziliśmy nasz „las w słoiku” a w ramach zajęć progresywnych „powołaliśmy do życia” Pana Trawowłosego. Na koniec posililiśmy się upieczonymi przez nas babeczkami i świetnie bawiliśmy się kodując na dywanie, malując na bibule, jak również podczas różnych gier i zabaw ruchowych połączonych z zagadkami. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych.

Nauczyciele świetlicy