You are currently viewing 3f się awanturuje!

3f się awanturuje!

19 maja 2015 r. uczniowie z klasy 3f: Mateusz Jaglarz, Michał Kuc i Marcin Paduch (na zdjęciu poniżej) przygotowali konkurs wiedzy pt. Awantura o respekt,…

… wzorowany na jednym ze znanych teleturniejów.

W konkursie wzięli udział reprezentanci klas: 3b, 3f i 3g. Młodzież odpowiadała na pytania z różnych kategorii – ale dotyczyły one wymagań z podstawy programowej w gimnazjum. Uczniowie zastanawiali się między innymi nad tym, ile lat żył Abraham, co to jest koniugacja i fotosynteza, jak dokładnie brzmi twierdzenie Pitagorasa oraz jakie mamy rodzaje gaśnic.

Nie brakowało emocji w czasie licytacji pytań. Swoim drużynom oczywiście gorąco kibicowali obecni na widowni koledzy oraz nauczycielki – panie: Agnieszka Kromka, Aneta Kuźma i Aneta Bobek. Awantura o respekt to świetny pomysł nie tylko na dobrą zabawę, ale również okazja do powtórzenia informacji i umiejętności zdobytych w czasie nauki w gimnazjum.

Aneta Bobek (nauczycielka j. polskiego)