You are currently viewing 3maj formę!

3maj formę!

W dniach 9-12 listopada na terenie szkoły odbył się cykl akcji w ramach programu „Trzymaj formę”. Uczniowie oddziałów 1a, 1b, 1c, 1d, 2b wraz z Samorządem Uczniowskim przygotowali na te dni różnorodne atrakcje, mające na celu promowanie zdrowego stylu życia. Oprawę graficzną w postaci plakatów wykonali uczniowie oddziału 1c pod opieką wychowawczyni pani Agnieszki Kromki.
W pierwszym dniu podczas długich przerw uczniowie oddziałów 1c oraz 1b obliczali koleżankom oraz kolegom BMI, czyli Indeks masy ciała. Każdy z uczniów, który był ciekaw swojego BMI, zgłaszał się do punktu obliczeniowego i otrzymywał wynik wraz z jego interpretacją.

Uczniowie oddziału 2b pod okiem pani Magdaleny Parszywki specjalnie dla uczniów przyrządzali świeżo wyciskane soki owocowe oraz warzywne, którymi częstowali koleżanki, kolegów podczas długich przerw.

Uczniowie oddziału 1d pod opieką pani Liliany Syrkiewicz przyszykowali owocowo-warzywne szaszłyki, które rozeszły się jak świeże bułeczki. Poczęstunek przypadł do gustów kulinarnych naszych uczniów.

Podczas degustacji promotorzy z oddziału 1d ubrani w wymowne koszulki zachęcali uczniów do częstowania się pysznościami.

W czwartek uczennice 1g zaprezentowały układ fitness, który trenowały pod czujnym okiem wuefisty – pana Marcina Czyżowskiego. Pokaz rozruszał naszych uczniów i po chwili korytarz przeobraził się w wielką salę gimnastyczną, na której uczniowie ochoczo pląsali w rytm muzyki, naśladując prezentowane przez wysportowane koleżanki sekwencje ruchów. Podczas pokazu, uczniowie z Samorządu Szkolnego częstowali wodą, przypominając, iż to ona najlepiej gasi pragnienie w trakcie wysiłku fizycznego.
Program „Trzymaj formę” wzbudził ogromne zainteresowanie uczniów. Pozwolił odkryć inne oblicze dbania o formę – dzięki urozmaiceniu, ciekawym pomysłom i odrobinie chęci troska o zdrowie może być dobrą zabawą!

Karolina Oleksy – pedagog