You are currently viewing 68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje szkolne

68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje szkolne

Dnia 23 stycznia 2023 r. w naszej bibliotece odbyły się eliminacje szkolne do etapu gminnego 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez Wielickie Centrum Kultury.

Konkurs Recytatorski przeprowadzony został w formie 4 odrębnych turniejów:

TURNIEJ RECYTATORSKIkategoria klas I-III oraz klas IV-VIII, w którym uczestnicy musieli przygotować do recytacji wiersz oraz fragment prozy;
TURNIEJ „WYWIEDZIONE ZE SŁOWA” – repertuar i forma prezentacji mogły być dowolne (np. teatr jednego wiersza, łącznie słowa mówionego ze śpiewem, dźwiękiem, ruchem i rekwizytem);
TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ – repertuar miał obejmować dwa utwory śpiewane oraz jeden utwór recytowany.

Jury w składzie: p. Krystyna Kurnik, p. Jadwiga Muszyńska, p.Wiktoria Batko oraz p. Justyna Szewczyk, wyróżniło łącznie 11 uczestników.

Do etapu gminnego zakwalifikowali się:

– TURNIEJ RECYTATORSKI – kl.I-III:
I miejsce: Weronika Gaca (1a),
II miejsce: Victor Niewiadomski (1a),
III miejsce: Michał Husarz (1c),
wyróżnienie:  Pola Marks-Ochońska (3b).

– TURNIEJ RECYTATORSKI – kl.IV-VIII:
I miejsce: Hanna Stan (5c),
II miejsce: Liwia Gawlik (8b),
III miejsce: Magdalena Mróz (6c),
wyróżnienie:  Lena Tobiczyk (5b).

TURNIEJ „WYWIEDZONE ZE SŁOWA”:
I miejsce: Maria Fasuga (4d),
II miejsce: Lena Tobiczyk (5b).

TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ:
I miejsce: Zuzanna Mucha (4d).

Eliminacje gminne odbędą się w Wielickim  Centrum Kultury w dniach 6-10 marca 2023 r.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Koordynator konkursu
Justyna Szewczyk