„A to miej na pilnej pieczy, abyś czytał, kiedy tylko możesz”

Dnia 10 kwietnia 2015 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wieliczce odbył się kolejny 14 już gminny Turniej Pięknego Czytania…

Rywalizowało ze sobą 11 szkół podstawowych oraz 5 szkół gimnazjalnych. Konkurs miał na celu zachęcić dzieci i młodzież do doskonalenia techniki czytania i interpretacji tekstu literackiego. Turniej przebiegał dwuetapowo: każdy ze zgłoszonych uczestników prezentował przygotowany przez siebie tekst, oraz tekst wybrany przez organizatora (ten sam dla wszystkich).W kategorii szkół gimnazjalnych najlepsi okazali się:

I miejsce: Bartosz Wójcik z Gimnazjum w Wieliczce.
II miejsce: Weronika Pijanowska z Gimnazjum w Dobranowicach.
III miejsce: Martyna Windak z Gimnazjum w Wieliczce.

Zwycięzcy pokazali klasę z jaką można czytać, a różne interpretacje tekstu były przykładem na to, że czytanie to nie tylko szkolny obowiązek, ale przede wszystkim przyjemność. Zwycięzcom etapu gminnego serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie powiatowym, który odbędzie się w Grodkowicach.

Maria Pająk-Wilk (nauczycielka biblioteki)