You are currently viewing „Austria – kraj  gór  i  rzek”

„Austria – kraj gór i rzek”

Dnia 7 maja 2014 roku w Gimnazjum w Koźmicach Wielkich odbył się powiatowy konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych pod tytułem „Austria – kraj gór i rzek”…

…Celem konkursu było zmotywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego oraz zapoznanie uczniów z informacjami dotyczącymi atrakcji turystycznych, historii, geografii, zwyczajów i specjalności kulinarnych Austrii. Podczas konkursu każdy z uczestników przedstawił informacje na temat wybranego wybitnego Austriaka lub wybitnej Austriaczki oraz odpowiadał na pytania dotyczące Austrii. W konkursie tym wzięli udział uczniowie z ośmiu gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Angelika Zakrzewska z klasy IB oraz Katarzyna Grochal z klasy IIE. Przedstawiły one prezentacje na temat kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz malarza i grafika Oscara Kokoschka. Angelika może poszczycić się wyróżnieniem. Dzięki konkursowi uczniowie znacznie poszerzyli swoją wiedzę na temat wybitnych Austriaków oraz tak ciekawego kraju jakim jest Austria.

Magdalena Janowska (nauczycielka j. niemieckiego)