You are currently viewing „Betlejem jest w nas”

„Betlejem jest w nas”

Wigilia i święta Bożego Narodzenia to szczególny czas dla każdego człowieka. W gronie najbliższych dzielimy się opłatkiem, śpiewamy kolędy. Te dni powinniśmy poświęcić nie tylko rodzinie i bliskim, lecz również refleksji nad tym, jak przygotowujemy się do przeżywania świąt i co dla nas jest najważniejsze.

Takie przesłanie skierowali do uczestników świątecznego spotkania w Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego uczniowie oddziałów: 2c, 3e, 3f, 3g i 3h – 22 grudnia 2016 r. w przedstawieniu „Betlejem jest w nas”, podkreślając, że święta to nie tylko czas radości, ale również refleksji nad własnym życiem. Na scenie pojawiły się postaci symbolizujące ludzi – zafascynowanych luksusem i materialną sferą świąt, znudzeni, nie kochający nikogo i robiący wszystko na pokaz. Anioły , które towarzyszyły postaciom pomagały im znaleźć właściwą drogę do betlejemskiego żłóbka i dobro, które jest w sercu każdego człowieka. Scenariusz przedstawienia przygotowali p. Lilianna Syrkiewicz i p. Mikołaj Budniak. Przedstawienie uświetniły kolędy w wykonaniu szkolnego chóru pod batutą p. Jadwigi Szado, utwory z musicalu „Metro”, a także niezwykle piękna świąteczna dekoracja przygotowana przez p. Romanę Wrońską.

Na zakończenie uroczystości oddano głos przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Iwonie Klimondzie. Życzyła ona radosnych i wesołych świąt, w trakcie których każdy z nas powinien odetchnąć i nabrać siły do dalszej pracy. Następnie p..dyr. Barbara Fudali złożyła życzenia świąteczne wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

Ten dzień był również okazją do wręczenia nagród za konkurs plastyczny. Nagrody wręczały p. dyr. Ilona Dziuba, p.Iwona Klimonda i nauczycielki bibliotekarki p. Maria Pająk-Wilk i p. Justyna Szewczyk.

W przedstawieniu wystąpili:
3h – Małgorzata Augustyn