You are currently viewing BEZPIECZNI CYFROWO

BEZPIECZNI CYFROWO

Podczas obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu upowszechnialiśmy wśród społeczności naszej szkoły rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

Szczególnie podkreślaliśmy potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. Zwracaliśmy uwagę na odpowiedzialność za to, co robimy w sieci i w jaki sposób z jego zasobów bezpiecznie korzystać z zachowaniem Netykiety. Kształtowanie świadomego, mądrego odbiorcy i jednocześnie użytkownika mediów były tematem tegorocznych rozmów z uczniami. Wspólnie z uczniami wypracowano zasady bezpiecznego poruszania się w wirtualnym świecie. Uczniowie spotkali się z sierż. Adrianną Palonek funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

Uczniowie klas drugich i czwartych wzięli udział w konkursie plastycznym Bezpieczny Internet zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Wieliczce. Dziękujemy za współpracę.

Milena Bialik klasa 4c Anna Żak klasa 2a

pedagog szkolny Aneta Pasek