Co dalej gimnazjalisto?

Pod takim hasłem „ruszyliśmy” na Targi Edukacyjne – Festiwal zawodów w Małopolsce na terenie EXPO Kraków, które odbywały się w okresie od 23 marca do 25 marca 2017 r.

Podczas tegorocznej edycji na ponad 140 interaktywnych stoiskach zaprezentowało się 79 zespołów szkół ponadgimnazjalnych o profilu zawodowym z terenu całej Małopolski. Szkoły przygotowały blisko 150 prezentacji zawodowych m.in. pokazy barmańskie, pokazy mody, metaloplastykę, pokazy robotyki, mechaniki samochodowej. Podobnie jak w latach ubiegłych swoje zawody prezentowali również przedstawiciele służb mundurowych: wojska, straży pożarnej oraz straży granicznej, straży miejskiej. Z zaproszenia Województwa skorzystali również przedstawiciele zagranicznych szkół z Francji, Niemiec, Słowacji, Ukrainy i Węgier. Nasi uczniowie mieli okazję osobiście porozmawiać z przedstawicielami zaprzyjaźnionych krajów, poznać specyfikę kształcenia oraz ich ofertę dydaktyczną. Pytania kierowali również do przedstawicieli małopolskich szkół, uczelni, przedsiębiorców w celu optymalnego zaplanowania własnej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Irena Stanek