Czy w tej szkole nie ma żadnych uroczystości?

Otóż są. Ostatnią opisaną w naszych „Aktualnościach” była akademia z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości. Rzeczywiście należałoby choć wymienić pozostałe… Zatem oto one:

1. PORANEK KOLĘD – 19 grudnia 2014r. (przygotowanie Pani Teresa Gancarz-Uran wraz z uczniami z klasy 3d, 2f, 1c, 1d),

2. DZIEŃ PATRONA połączony z finałem POWIATOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO (PKOrt) – 4 marca 2015r. DZIEŃ PATRONA przygotowała Pani Lilianna Syrkiewicz wraz z uczniami z klasy 1a, 1b, 1f. Finał PKOrt prowadziła jego organizatorka Pani Agata Dylawerska z Panią Sylwią Bielską. Wśród gości znalazła się Sekretarz Powiatu Wielickiego Pani Iwona Włodarczyk oraz laureaci wraz z nauczycielami konkursu ortograficznego. Zobacz jego wyniki tutaj

3. DZIEŃ PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH – 23 marca 2015r. Odbył się wówczas finał realizacji projektów edukacyjnych w naszym gimnazjum. Trzeba przyznać, że profesjonalizm i pomysłowość drugoklasistów zrobił na wszystkich ogromne wrażenie! Do ostatecznej rywalizacji stanęli uczniowie:

– Karabin – jak to działa? Historia broni palnej XIX i XX w. na wybranych przykładach – klasa 2b: Frąk Maria, Juras Maciej, Karpała Krzysztof, Kasprzycki Marcin, Kmiecik Bartosz, Skalski Sebastian (nauczycielka opiekun Pani Elżbieta Duda)

– Od pięściaka do Raptora – klasa 2a: Budziaszek Filip, Kwiatek Piotr, Piątek Kacper, Sosin Tomasz, Zabłocki Maciej, Ziętara Adrian (nauczycielka opiekun Pani Agnieszka Jaglarz)

– Ciekawostki o świecie, o których nie wiecie… – klasa 2b: Czech Aleksandra, Drej Agnieszka, Dzięgiel Natalia, Kasprzycka Julia, Leśniak Wiktoria, Wojciechowska Anna (nauczyciel opiekun Pan Grzegorz Kościółek)

– Uczniowie i ich przyszłość – klasa 2g: Hebda Patryk, Janik Jakub, Major Patryk, Płoskonka Szymon, Wołek Sebastian (nauczycielka opiekun Pani Irena Stanek)

Największe uznanie wzbudził w członkach komisji (Pani Monika Jarmołowska – Rada Rodziców, Agata Kałka – przewodnicząca SU, Ilona Dziuba – dyrektor) projekt prowadzony przez Panią Elżbietę Dudę, a wśród publiczności projekt prowadzony przez Pana Grzegorza Kościółka.

4. DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR KATYNIA – 13 kwietnia 2015r. W tym dniu gościliśmy wiele znakomitych osób: włodarzy Gminy Wieliczka, kombatantów, rodziny katyńskie, dyrektorów i nauczycieli oraz uczniów szkół wielickich. Pod kierunkiem Pani Lucyny Grochal została przygotowana relacja z naszej wyjazdu-pielgrzymki do Katynia i Smoleńska. Uczennice klasy 3a wraz z uczniami klasy 3e i 3f zrobili ogromne wrażenie na zebranych. Twierdzono nawet, że nigdy wcześniej nie uczestniczono w tak znakomicie przygotowanej uroczystości.

5. ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA – 30 kwietnia 2015r. Akademię przygotowała Pani Maria Łukasik wraz z uczniami i uczennicą z klas 3f, 2g, 1c i 1d. Podczas tej uroczystości nastąpiło również symboliczne i bardzo wzruszające przekazanie obowiązków ustępującej przewodniczącej SU (Kamili Bukowskiej z 3e) nowej przewodniczącej (Agata Kałka z 2c) – czyżby rozpoczynała się damska dominacja we władzach szkoły?

6. 8 MAJA – 70 ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ – 8 maja 2015r. Naszą szkołę wspaniale reprezentowali uczniowie z SU i klas 1g oraz 1h wraz ze swoimi wychowawcami – Panią Anną Pabian i Panem Leszkiem Stachurą. Uroczystość przygotowali uczniowie Gimnazjum w Koźmicach Wielkich, a uczestniczyły delegacje ze wszystkich gimnazjów Gminy Wieliczka.

Ilona Dziuba