You are currently viewing DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Tradycyjnie w miesiącu lutym intensyfikowaliśmy nasze działania w profilaktyce bezpiecznego korzystania z zasobów i usług sieciowych. Cyberprzemoc, nieuczciwi wirtualni znajomi, zagrożenia wynikające z korzystania z Internetu, prawdziwe i bezwartościowe informacje w Internecie oraz kształtowanie świadomego, mądrego odbiorcy i jednocześnie użytkownika mediów były tematem tegorocznych rozmów z uczniami.

Uczniowie oddziałów czwartych, piątych i szóstych spotkali się online z Panią Karoliną Gubałą z Fundacji Archezja. Tematyka spotkania objęła typy pułapek z którymi dzieci mają do czynienia w Internecie, a mianowicie:

1. hejt – skąd się bierze i jak na niego reagować, jak samemu nie stać się hejterem?
  2. jak szukać prawdziwych informacji w Internecie i jak mądrze wykorzystywać informacje jakie tam znajdziemy?
  3. oszustwa w Internecie, treści szkodliwe, kradzieże danych.

Uczniowie klas młodszych spotkali się z st. sierż. Damianem Obrzudem funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Wspólnie z uczniami wypracowano zasady bezpiecznego poruszania się w wirtualnym świecie.

Uczniowie wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym Bezpieczny Internet – wiem jak!

Amalia Kamisińska (2d) Nikola Włodarczyk (3b)

Liliana Wieczorek (3c) Aleksandra Janik i Romana Gawlik (3b)

pedagog szkolny Aneta Pasek