You are currently viewing Dzień Bibliotekarza

Dzień Bibliotekarza

Dnia 8 maja 2024 roku w Oddziale Przedszkolnym Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieliczce świętowano Dzień Bibliotekarza.
Dzieci miały okazję czynnie uczestniczyć  w organizowanym co roku, przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, programie promocji czytelnictwa i bibliotek. W ramach realizacji programu odbyło się między innymi spotkanie z bibliotekarką szkolną Panią Justyną Szewczyk, która przekazała do kącika czytelniczego wspaniałe, pięknie ilustrowane książki oraz zapoznała dzieci z maskotką „Molem książkowym”, z którym dzieci przeniosły się w świat literatury i baśni.
W czasie poobiedniej relaksacji Pani Justyna przeczytała dzieciom książkę pt. „Żyrafy nie umieją tańczyć” autorstwa Andreae Giles. Dzięki uważnemu wysłuchaniu tej zabawnej i wzruszającej opowieści o zwycięstwie nad życiowymi przeciwnościami dzieci nauczyły się, że nie ma rzeczy niemożliwych, że warto robić to, co się kocha i nie wolno przestawać wierzyć w siebie. Książka ta jest polecana w szczególności dzieciom, które często nie są pewne siebie, brakuje im odwagi czy to w przypadku wystąpień publicznych czy po prostu w zainteresowaniu się bardziej jakąś pasją.
W tym szczególnym dniu życzymy Wam, drodzy Bibliotekarze, nie tylko dalszych sukcesów w Waszej pracy, ale także spełnienia osobistych pasji i marzeń. Niech Wasza praca w bibliotekach pozostanie dla Was źródłem radości i satysfakcji przez cały rok.

 

Sylwia Sajduk