You are currently viewing „Dzień Biblioteki w przedszkolu”

„Dzień Biblioteki w przedszkolu”

8 maja 2019 r. w Punkcie Przedszkolnym naszej szkoły odbył się Dzień Biblioteki. Każdy przedszkolak miał za zadanie przynieść swoją ulubioną książkę z domu i zaprezentować ją całej grupie.

Podczas zajęć dzieci mogły przejrzeć książeczki kolegów i koleżanek, dowiedziały się więcej na temat miejsca, jakim jest biblioteka, zaprezentowały scenki, podczas których jedna z osób była bibliotekarzem, a druga wypożyczała książki z naszej „biblioteczki”. Wszyscy z ogromną uwagą wysłuchali bajki pt. „Brzydkie Kaczątko” i odpowiedzieli na pytania nauczyciela. Na koniec zajęć, każdy stworzył okładkę wymyślonej przez siebie książeczki, a w następnych dniach wykonał jej kolejne strony. Kreatywność i pomysłowość dzieci była ogromna.

Wychowawca: Iwona Suder