You are currently viewing DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września uczniowie klas 1-8 pod nadzorem nauczycieli biblioteki szkolnej wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Dzień Głośnego Czytania.

W klasach 1-3 uczniowie czytali fragment książki Małgorzaty Strzałkowskiej „O wartościach, czyli rady nie od parady III”. Natomiast dla uczniów oddziałów 4-6 czytany był fragment książki R. J. Palacio „Cudowny chłopak”. Najstarszym uczniom w pierwszej kolejności przedstawiony zostały krótki życiorys patrona roku 2021 Cypriana Kamila Norwida, a następnie odczytany został wiersz „W Weronie” jego autorstwa.

Do głośnego czytania wytypowani zostali uczniowie, którzy w ubiegłym roku szkolnym zajęli czołowe miejsca lub zdobyli wyróżnienia w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania, a także inni uczniowie wyróżniający się doskonałą dykcją.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania po raz pierwszy odbył się w 2001 roku. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły tak chętnie wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Dziękujemy wszystkim za pomoc i współpracę.

Jolanta Oleksa
Justyna Szewczyk