You are currently viewing Dzień głośnego czytania

Dzień głośnego czytania

„Pamiętajcie: książka daje tym więcej – im więcej od niej wziąć chcemy.”
Helena Radlińska

Nasze Świetliczaki przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji „Dzień głośnego czytania”.

Dzień głośnego czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001roku. Na patronkę wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Książki są jednym z najlepszych źródeł wiedzy, rozwijają także wyobraźnię, pamięć, rozbudzają ciekawość świata, wzbogacają słownictwo oraz pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Ponieważ czytanie sprawia dzieciom ogromną radość, dlatego też zachęcamy je aby jak najczęściej odwiedzały szkolną bibliotekę. Podczas zajęć w świetlicy czytamy codziennie uczniom wierszyki, krótkie bajeczki lub fragmenty wybranych utworów dla dzieci. Uczymy również zasad prawidłowego obchodzenia się z książkami, by służyły nam jak najdłużej. Doradzamy także, gdy pojawią się jakieś ”książkowe” problemy. Własnoręcznie wykonane zakładki to świetny pomysł nie tylko na zajęcia plastyczne, ale również zagięte rogi kartek w książce.

Nauczyciele świetlicy