You are currently viewing Dzień Papieski

Dzień Papieski

W naszym Gimnazjum, jak co roku w październiku, przeżywaliśmy Dzień Papieski. Z tej okazji 24 X odbyła się Akademia pt. „Jan Paweł II – dziedzictwo”.

W trakcie części artystycznej przedstawiane były dokonania naszego wielkiego rodaka w różnych dziedzinach. Szczególną uwagę zwrócono na zainicjowanie Światowych Dni Młodzieży, które mogliśmy w tym roku przeżywać w Polsce. Prowadzący szkloną uroczystość uczniowie – wolontariusze ŚDM – przypomnieli historię poprzednich spotkań, a następnie przedstawili przygotowanie i przebieg lipcowych wydarzeń.

Na zakończenie odbyło się wręczenie nagród laureatom Szkolnego konkursu wiedzy o Janie Pawle II zorganizowanego przez bibliotekę szkolna we współpracy z katechetami.

Mateusz Mazurek – katecheta