You are currently viewing Dziewczyny czytają! Udział w Małopolskim Konkursie  Pięknego Czytania.

Dziewczyny czytają! Udział w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania.

Dnia 7 marca 2018 r. odbyły się przesłuchania w XI edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania, zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie.
Konkurs miał na celu doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej oraz rozwijanie twórczych talentów. Na etapie szkolnym do konkursu przystąpiło 4206 uczniów ze 134 szkół województwa małopolskiego. W etapie międzyszkolnym uczestniczyło aż 356 uczniów. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Kinga Kępska (4b), Milena Gach (7a) oraz Dominika Gwóźdź (3c). W tym roku uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować do czytania fragment ulubionej książki z literatury dla dzieci i młodzieży.

Kinga zaprezentowała fragment książki „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” C. S. Lewisa, Milena – fragment powieści „Yellow Bahama w prążki” E. Nowak, a Dominika – „Przygody Mikołajka” R. Goscinnego.

Tym razem bez wyróżnień, ale… Ucieszyła nas wiadomość, że Wicemistrzem Czytania został nasz absolwent Aleksander Szewczyk (obecnie reprezentujący VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie). Uzasadnienie: za przemyślaną, pełną ekspresji interpretację, wzorową dykcję oraz doskonałe postaciowanie.
Uroczysta gala odbędzie się 28 marca 2018 r. w Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Serdeczne gratulacje!!!
Justyna Szewczyk