You are currently viewing Gooool…

Gooool…

W ramach Igrzysk Dzieci nasi uczniowie udali się 10 października na kolejne zawody, tym razem w halowej piłce nożnej chłopców. Ze względu na dużą ilość zgłoszonych szkół, drużyny zostały podzielone na dwie hale sportowe. Nasza reprezentacja została przydzielona do gry w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3. Trzy zwycięstwa, po kolei ze Śledziejowicami, Grajowem i Węgrzcami Wielkimi dały nam awans do finałowej czwórki i otworzyły szanse gry o medale.

W dalszej fazie turnieju nasi chłopcy wygrali 2 do 1 mecz półfinałowy ze Szkołą Podstawową nr 3 i awansowali do finału. W meczu o pierwsze miejsce w halowych mistrzostwach w piłce nożnej chłopców zespół reprezentujący naszą szkołę nie pozostawił złudzeń, która szkoła jest najlepsza w gminie i zwyciężył Szkołę Mistrzostwa Sportowego 5 do 2. Na szczególną pochwałę w finale zasługuje strzelec 4 bramek Kamil Jakóbczyk. Jedno celne trafienie w tym meczu zanotował Antonio Przystał.
Naszą szkołę reprezentowali:
1. Jakub Karteczka
2. Fabian Bzdyl
3. Bartek Żyła
4. Jan Madeja
5. Kamil Jakóbczyk
6. Miłosz Kudlik
7. Kamil Stan
8. Wiktor Kopcik
9. Antonio Przystał
10. Norbert Kowalik

W całym turnieju gole strzelali:
Jakóbczyk K. (12)
Bzdyl F. (3)
Madeja J. (1)
Antonio P. (1)
Kudlik M. (1)

Turniej zakończyliśmy 5 zwycięstwami, 18 strzelonymi i 5 straconymi bramkami, co dało naszej szkole awans do zawodów powiatowych.

Dariusz Dębski