Gruzja, Maroko i Kuwejt w Wieliczce

Za nami tydzień spotkań z wolontariuszami organizacji AIESEC…

… Tym razem gościliśmy studentów z Gruzji, Maroka i Kuwejtu, którzy od 15go do 19go września zaznajamiali nas z kulturą, tradycją, obyczajami i kuchnią swoich krajów. Jak zawsze było to niezwykle pouczające doświadczenie oraz doskonała zabawa. Mieliśmy okazję spróbować ciasteczek prosto z Maroka upieczonych przez mamę Ayouba oraz przymierzać narodowe stroje z jego kraju, tańczyć narodowe gruzińskie tańce (Grigorij okazał się być świetnym nauczycielem) oraz podejmować próby powtarzania nazw miast w Kuwejcie i Egipcie (na szczęście Reem była dla nas bardzo wyrozumiała). Wiele faktów dotyczących krajów pochodzenia wolontariuszy nas zaskoczyło, wiele zachwyciło, ale były też takie, które wywoływały serdeczny uśmiech. Natomiast najważniejszą korzyścią dla uczniów była możliwość komunikowania się w języku angielskim i rosyjskim. Uczniowie chętnie podejmowali próby rozmawiania z naszymi gośćmi, nie tylko na lekcjach, ale także podczas przerw. Jednak najwięcej korzyści pod względem szlifowania angielskiego odnieśli uczniowie, których rodzice zdecydowali się gościć wolontariuszy w swoich domach podczas ich pobytu w Wieliczce. Byli to Państwo Gabryś (rodzice Julii z IIb), Państwo Kasprzyccy (rodzice Julii z IIb) oraz Państwo Kowalik (rodzice Dawida z IIc). Serdecznie Państwu dziękujemy!

Wszystkim uczniom serdecznie dziękuję za ciepłe i serdeczne przyjęcie naszych gości!

Monika Płoszaj-Stan (nauczycielka j. angielskiego)