You are currently viewing II Dni Pasji i Talentów

II Dni Pasji i Talentów

Notice: Undefined index: file in /home/gimwiel/ftp/wp-includes/media.php on line 1734

W dniach od 11 – 13 maja 2016 roku po raz drugi w naszej szkole odbyły się Dni Pasji i Talentów. Dla wielu uczniów był to doskonały moment do zaprezentowania swoich niezwykłych umiejętności w takich dziedzinach jak muzyka, sport, aktorstwo, sztuka plastyczna i taniec.

W pierwszym dniu imprezy odbył się koncert muzyki klasycznej przygotowany we współpracy z Panią Jadwigą Szado. Jako pierwsze wystąpiły Małgorzata Brzegowy (2d) – klarnet i Kinga Halama (1c) – fortepian. Dziewczyny zaprezentowały utwór amerykańskiego kompozytora i pianisty Scotta Joplina zatytułowany „The Entertainer”. Kinga urzekła widzów także solowym wykonaniem „Etiudy g-moll op. 740 nr 14” autorstwa Carla Czernego. Następnie Hubert Rakoczy (2e) za pomocą dźwięków akordeonu i walca Waldemara Kazaneckiego przeniósł nas w scenerię filmu „Noce i Dnie”. Kolejna uczestniczka – Emilia Kowalik (2b) odtworzyła na fortepianie utwór Fryderyka Chopina pt. „Polonez g-moll”. Ferdinando Carulli – „Andantino G-dur” oraz Leo Brouwer– „Estudios Sencillos, cz. IV Comodo (Allegretto)” to utwory, które na gitarze wykonała dla nas Wiktoria Czerwik (2b). Wspólny występ Weroniki Wojewody (3e), a także Sławomira Dziurmana (3g) był jednym z najbardziej wzruszających momentów podczas tego koncertu. Na skrzypcach i fortepianie zagrali utwór niemieckiego kompozytora Johanna Pachelbela pt. „Kanon D-dur”. Sławomir zaprezentował również „Poemat op. 41 nr 4” czeskiego kompozytora Zdeňka Fibicha, a także „Etiudę D-dur op. 46 nr 8” węgierskiego kompozytora Stephena Hellera. Następny występ przypadł dwóm uczennicom Alicji Tureckiej (1a) grającej na flecie i Magdalenie Surmacz (2b) grającej na fortepianie. Dziewczęta zaprezentowały utwór Wilhelma Poppa pt. „Russisches Zigeunerlied op. 462 nr 2”. Magdalena również zahipnotyzowała publiczność utworem niemieckiego kompozytora i krytyka muzycznego Roberta Schumanna „Karnawał wiedeński op. 26, cz. IV Intermezzo”. Na koniec byliśmy świadkami niezwykłego występu chóru szkolnego pod dyrygenturą Pani Jadwigi Szado przy akompaniamencie skrzypiec i fletu Weroniki Wojewody (3e) i Aleksandry Czech (3b). Tytuł utworu brzmiał „Bourrée z suity e-moll BWV 996” Johanna Sebastiana Bacha.

W tym dniu miał miejsce również przegląd małych form muzycznych i teatralnych. W części pierwszej – muzycznej – zaprezentowali się tacy uczniowie jak Feliks Maak (2d) z utworem muzyki elektronicznej „Classical Gesture”, a także Bartosz Gancarczyk (3g) wraz z Marleną Suruło (3g), którzy czystymi dźwiękami gitary elektrycznej zaskoczyli publiczność coverem piosenki „Zanim pójdę” zespołu happysad. Jako ostatni wystąpili Pani Jadwiga Szado i Adrian Kowal (2a) – saksofon, z kultowym numerem „Funky Time”.
Część druga była dedykowana młodym aktorom, którzy doskonale wcielili się w swoje role i szybko rozbawili widownię. Na początku mieliśmy przyjemność obejrzeć skecz w języku angielskim zatytułowany „A Bet”. Jej wykonawcy to uczniowie z oddziału 2g Katarzyna Tatomir i Aleksander Szewczyk oraz Jakub Cierpica z 2c. Bardzo interesujący okazał się również „Ateista czyta Biblię” – monolog Michała Witka (2b), czyli komediowa forma artystyczna zwana stand-upem. Następnie Aleksander Szewczyk (2g) i Karol Wandas (2f) zaprezentowali skecz pt. „Test psychologiczny”, a Feliks Maak (2d) utwór „Perpetuum”.

Drugi dzień przeznaczony był na pokaz sportowy. Wioletta Ciopała (2d) oczarowała publiczność swoją ekspresją ruchową wykonując rewelacyjny układ w gimnastyce artystycznej. Dawid Kowalik (3c) zafascynował nas pokazem kung-fu udowadniając tym samym, że chińska filozofia ma o wiele głębsze znaczenie. Wraz z dwiema koleżankami z Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice, Agatą Gil i Katarzyną Żuchowską, zaprezentowała się Karolina Herian (3h). Dziewczęta zademonstrowały kilka stylów karate, czyli sztuki walki stworzonej w Japonii. Na koniec wystąpiła nieoceniona Katarzyna Zastawny (2d) oraz jej sensei Igor Wach z Krakowskiej Szkoły Aikido. Pokaz koordynował Pan Bartłomiej Hajduk wraz z Panem Leszkiem Stachurą.

W ostatnim dniu odbył się pokaz taneczny. Pierwszą choreografię tańca nieestradowego – hip-hopu – zaprezentowali: Jakub Cierpica (2c), Kamila Czyszczoń (2g) i Angelika Włosińska (2g). Z trudną techniką tańca – tańcem jazzowym – zmierzyły się Gabriela Musiał i Dominika Gwóźdź. Dominika zaprezentowała również taniec nowoczesny. Następnie przyszedł czas na tańce towarzyskie. Podstawowe figury walca angielskiego mogliśmy zobaczyć w wykonaniu Kajetana Dziury (2c) wraz z partnerką spoza szkoły Amelią Dziób. Ta para zatańczyła również walca wiedeńskiego, fokstrota, tango i quickstep. Tańce latynoamerykańskie, czyli sambę, cza-czę, rumbę, pasodoble i jive, zaprezentowali: Adrianna Słowiak (1c) i Nicolas Bełz (2d), Oliwia Korzeniak (2d) i partner spoza szkoły Adrian Mrowiec, Jan Kmiecik (1a) i partnerka spoza szkoły Katarzyna Gluzińska.

Przez trzy dni na szkolnym korytarzu mogliśmy podziwiać wystawę prac plastycznych przygotowaną przez Panią Monikę Sikorę, a także Pana Dariusza Młyńskiego, Panią Ewelinę Mazur i Panią Halinę Mrozik.

Dziękujemy sekcji technicznej za wsparcie techniczne podczas trwania imprez –Adrianowi Paruch (3e) i Tomaszowi Koniecznemu (3d) – oraz za pomoc Jakubowi Kostrzowi (2b), Jakubowi Bednarzowi (2g) i Wiktorii Tyrańskiej (1g).
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainspirowanie nas swoimi talentami, wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w organizację i przygotowanie pokazu, a Pani Justynie Ryś i Pani Agnieszce Bednarczyk za trud, ciężką pracę i serce włożone w to przedsięwzięcie.
Aneta Kuźma