You are currently viewing III DNI TALENTÓW I PASJI

III DNI TALENTÓW I PASJI

W dniach od 17 – 19 maja 2017 roku po raz trzeci już w naszej szkole odbyły się Dni Pasji i Talentów. Wielu uczniów miało możliwość pokazania swoich umiejętności, które są efektem ciężkiej pracy. Wielogodzinne treningi, silna motywacja i nieustanne dążenie do celu dały najlepsze rezultaty. Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom wykazując się zaangażowaniem i właściwą postawą.

W pierwszym dniu imprezy koło teatralne pod opieką Pani Justyny Ryś wystawiło sztukę zatytułowaną „The Trojan War”. Spektakl ten, wykonany w języku angielskim, ukazywał zupełnie inną stronę znanych bohaterów wojny trojańskiej. Aktorzy swoją grą zachwycili widzów i zasłużyli na gromkie brawa. W tym samym dniu odbył się również pokaz sportowy.

Drugi dzień przeznaczony był na koncert muzyki klasycznej przygotowany we współpracy z chórem szkolnym pod dyr. p. Jadwigi Szado, który zaprezentował utwór Ludwiga van Beethovena – „Oda do radości z IX Symfonii d-moll op. 125”. Jako pierwszy wystąpił Patryk Cholewa (2d) – akordeon. Uczeń zaprezentował utwór znanego kompozytora Gustava Petera – „Wspomnienia z cyrku amerykańskiego”. Następnie Kinga Halama (2c) za pomocą dźwięków fortepianu zaprezentowała utwór kompozytora, pianisty i dyrygenta norweskiego Edvarda Griega – „Motyl” op. 43 nr 1”. „Sonata G-dur op. 96 nr 2” Mauro Giuliani to utwór, który na gitarze wykonała dla nas Klaudia Krzyszkowska (1c). Michał Modrzejewski (3b), również na gitarze, zagrał dwa utwory Mauro Giuliani – „Sonatina C-dur op. 71 nr 1” oraz Antonio Ruiz–Pipó – „Taniec nr 1”. Magdalena Surmacz (3b) zahipnotyzowała publiczność utworem wykonanym na fortepianie pt. „Sonata c-moll KV 457, cz. I Molto allegro” Wolfganga Amadeusa Mozarta, austriackiego kompozytora i wirtuoza gry na instrumentach klawiszowych. Następny występ przypadł dwóm uczennicom Aleksandrze Szaron (3g) – flet, a także Magdalenie Surmacz. Dziewczyny zagrały utwór Antonio Vivaldiego – „III Koncert D-dur op. 10 nr 3”. Na koniec Alicja Turecka (2a) – flet i Magdalena Surmacz zaprezentowały utwór niemieckiego kompozytora, pianisty i dyrygenta okresu romantyzmu – Johannesa Brahmsa pt. „Taniec węgierski nr 5”. W tym dniu byliśmy także świadkami pokazu muzyczno – teatralnego. Wśród nich mogliśmy zobaczyć Katarzynę Tatomir (3g), Aleksandra Szewczyka (3g) oraz Karola Wandasa w skeczu – „Potomek i pokrzysiek” Kabaretu Moralnego Niepokoju, następnie Dawida Galona i Piotra Mistarza (2a) w skeczu pt. „Drzwi” również tego samego kabaretu oraz Aleksandra Szewczyka, Jana Bednarza (3g) i Karola Wandasa w skeczu „Pan Tadeusz” Kabaretu Neonówka. W dalszej kolejności wystąpili dla nas m.in. Olga Gawrońska (1e) z piosenką Adele „Someone Like You”, Adrian Kowal (3a) zaśpiewał „Love Yourself” Justina Biebera, Aga Wójtowicz (3a) – „Małe rzeczy” Sylwii Grzeszczak, Gosia Brzegowy (3d) – „Memory” Barbra Streisand oraz Zofia Śnieżko (2c) „Znów wędrujemy ciepłym krajem” tekst Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, muzyka Grzegorza Turnaua.

W trzecim dniu odbył się pokaz taneczny. Układ taneczny w stylu taniec nowoczesny/jazzowy/hip-hop przygotowały Jagoda Pawlicka i Julia Duchnik (2d) oraz Gabriela Musiał (2c) i Jagoda Pawlicka (2d). Taniec towarzyski: Adrianna Słowiak (2c) i Nicolas Bełz (3d), Jan Kmiecik (2a) i Katarzyna Gluzińska (spoza szkoły), Oliwia Korzeniak (3d) i Adrian Mrowiec (spoza szkoły), Arek Michniak (1c) i Gabriella Pastuch (spoza szkoły), a także Jan Bednarz (3g) oraz Wiktoria Lassak (spoza szkoły). To zaszczyt móc podziwiać tak wspaniałe pary taneczne.

Dziękuję wszystkim uczestnikom, których niesamowite umiejętności mieliśmy okazję podziwiać. Za emocje, które wywołaliście wśród widzów oraz za inspiracje. Dziękujemy również za wsparcie techniczne podczas trwania imprez, za wystawę prac plastycznych, którą mogliśmy podziwiać na szkolnym korytarzu. Wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w organizację, Pani Justynie Ryś i Anecie Kuźmie za przygotowanie pokazu.

Zaaaaaaaaaaaaaaaachwycona i wdzięczna Ilona Dziuba (dyrektor szkoły) – pełna też podziwu i dumy