You are currently viewing IV Ogólnopolski  Konkurs  Literatury  Fantasy „Źródła  Marzeń – Sources  of  Dreams”.

IV Ogólnopolski Konkurs Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams”.

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach szkolnych Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams”, dotyczącego znajomości książek z serii: Harry Potter, Opowieści z Narnii, Zwiadowcy, Władca Pierścieni i Hobbit.

Konkurs ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie literatury ciekawej, zajmującej, a jednocześnie przekazującej pozytywne wartości, m.in. przyjaźni, odpowiedzialności, odwagi oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Konkurs daje też możliwość sprawdzenia swoich umiejętności czytania ze zrozumieniem, wyszukiwania i analizowania informacji, redagowania krótkich tekstów użytkowych oraz skonfrontowania ich z rówieśnikami z innych miejscowości.

Etap szkolny przeprowadzony został w dniu 16 marca 2018 r. W tym roku w konkursie ze znajomości przygód Harry’ego Pottera wzięło udział 4 uczniów naszej szkoły: Anna Burska, Julia Rosenthal, Julia Chudoba oraz Maciej Mosur.
Łącznie, w konkursie ze znajomości książek J. K. Rowling, wzięło udział aż 1807 uczniów z niemal 200 szkół z całej Polski. Maksymalnie można było uzyskać 32 punkty.
Anna Burska uzyskała 29 pkt, uzyskując 10 wynik; Julia Rosenthal – 28,5 pkt, uzyskując 11 wynik; natomiast Julia Chudoba – 24 wynik, a Maciej Mosur – 36 wynik.

Serdecznie gratulujemy wysokich wyników i fantastycznej znajomości literatury fantasy!!!

Justyna Szewczyk