You are currently viewing KAMPANIA POMARAŃCZOWEJ WSTĄŻKI

KAMPANIA POMARAŃCZOWEJ WSTĄŻKI

Listopad w naszej szkole przepełniony był kolorem pomarańczowym ze względu na ogólnoświatową Kampanią Pomarańczowej Wstążki, której uczestnikami zostaliśmy we współpracy z MGOPS w Wieliczce.

To Kampania przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Lubię, szanuję, akceptuję”. Jej zasadniczym celem jest tworzenie świata, w którym dzieci i młodzież czują się bezpiecznie i szczęśliwie. Symbolem Kampanii jest pomarańczowa wstążka opatrzona napisem „YES to prevention of child abuse!” („Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem”). Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy i zwracający uwagę.

W ramach Kampanii zorganizowaliśmy w naszej szkole warsztaty z misiem Elmerem, który dowiadywał się razem z nami, czym jest przyjaźń i w jaki sposób się od siebie różnimy. Wybrani nauczyciele uczestniczyli też w wykładach tematycznych, a całość zwieńczona została Wielkim Finałem Kampanii Pomarańczowej Wstążki, gdzie podsumowaliśmy działania tegorocznej akcji.

Klaaudia Podkowa (psycholog szkolny)