You are currently viewing KOLEJNA LEKCJA W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE „Przy polskim stole”

KOLEJNA LEKCJA W MUZEUM NARODOWYM W KRAKOWIE „Przy polskim stole”

W ramach cyklu wyjazdów do Muzeum Narodowego w Krakowie, 3 grudnia klasa Va wraz z wychowawcą Jadwigą Muszyńską i Panią Moniką Płoszaj –Stan, uczestniczyła w lekcji muzealnej. Temat lekcji to: „Przy polskim stole. Historia kuchni, świąteczne obyczaje”. Uczniowie w inny sposób poznali zwyczaje świąteczne, podstawowe zasady savoir-vivre, tradycje świąteczne, okazjonalną zastawę stołową, naczynia, życie codzienne w dawnych epokach. Mogli podziwiać nietuzinkowe rzemiosło artystyczne, dawne stroje i wystrój wnętrz z minionych epok.

Przed uczniami kolejne przygody w poznawaniu zasobów kultury Krakowa i okolicy. W marcu planowany jest wyjazd na lekcję – tym razem o wyrobach z gliny.

Jadwiga Muszyńska