Kolejny sukces Weroniki – Małopolski Konkurs Pięknego Czytania

Dnia 2 marca 2016 r. odbyły się przesłuchania w IX edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania, zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie.
Do konkursu, na etapie szkolnym przystąpiło 3848 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Etap międzyszkolny zgromadził 291 laureatów etapu szkolnego.

Nasze gimnazjum reprezentowali: Weronika Cygan (3g) oraz Piotr Kwiatek (3a).
Konkurs wpisywał się w obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski. Zadaniem uczniów było przygotowanie fragmentu utworu związanego z początkami państwa polskiego, do końca panowania Bolesława Chrobrego. Weronika zaprezentowała fragment „Bursztynów” Zofii Kossak, a Piotr – „Lelum Polelum” Walerego Przyborowskiego.
Jury doceniło występ Weroniki Cygan, przyznając jej wyróżnienie w kategorii szkół gimnazjalnych.

Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 16 marca 2016 r. w Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Podczas finału konkursu Mistrzowie Czytania zaprezentowali przygotowane fragmenty.

Serdecznie gratulujemy!
Maria Pająk-Wilk, Justyna Szewczyk