You are currently viewing KONKURS – KALENDARZ ADWENTOWY ROZSTRZYGNIĘTY

KONKURS – KALENDARZ ADWENTOWY ROZSTRZYGNIĘTY

Ogłoszony na początku grudnia 2021 konkurs na Kalendarz Adwentowy w językach angielskim, niemieckim lub hiszpańskim w SP nr 1 w Wieliczce został już rozstrzygnięty.

W konkursie brali udział uczniowie klas 1-8. Zadaniem uczniów było przygotowanie kalendarza adwentowego, stanowiącego charakterystyczny symbol oczekiwania na Boże Narodzenie w krajach anglosaskich. Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromną pomysłowością i włożyli dużo pracy w wykonanie kalendarzy. W poszczególnych okienkach kalendarza (po jednym okienku na każdy dzień adwentu) ukryta było słowo, zwyczaj, żart, fragment kolędy w językach angielskim, niemieckim bądź hiszpańskim. Poniżej wyniki konkursu. Zdjęcia prac laureatów w photo galerii. Dziękujemy Koordynatorowi Konkursu ze strony SP nr 1 – p. Edycie Ptasińskiej oraz wszystkim nauczycielom języków obcych w SP nr 1 za pomoc w organizacji i propagowaniu konkursu w tych niełatwych „pandemicznych” warunkach.

Laureaci konkursu:

klasy 1-3

1. miejsce Piotr Czarniewski 3b (zdjęcie poniżej)
  2. miejsce Szymon Kadula 3b
  3. miejsce ex aequo Laura Duda 2b, Zofia Biernacka 1d
    wyróżnienie Wiktoria Miernik 2b

klasy 4-5

1. miejsce – nie przyznano
  2. miejsce ex aequo Roma Gawlik 4b, Julia Sierak 5c
  3. miejsce Maja Pasek 4b

klasy 6-8

1. miejsce Janka Gawor 6b (zdjęcie powyżej)