You are currently viewing Laureaci Konkursu Pięknego Czytania

Laureaci Konkursu Pięknego Czytania

Z okazji Światowego Dnia Książki biblioteka szkolna SP1 zorganizowała Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów wyróżniających się pięknym czytaniem. Konkurs miał na celu: promowanie książek, doskonalenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstów, motywowanie uczniów do czytania oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa. Uczestnicy mieli zaprezentować wybrany przez siebie fragment ulubionej książki z literatury dla dzieci lub młodzieży. W tym roku, ze względu na pandemię w nieco zmienionej formie – uczniowie nagrywali swoje wystąpienia (zapraszamy do ich obejrzenia – wystarczy „kliknąć” w zdjęcie poniżej) . W konkursie łącznie wzięło udział aż 54 uczniów.

Oceniane były płynność czytania, dykcja, interpretacja tekstu oraz zachowanie limitu czasowego (do 2 minut). Jury w składzie: p. Adriana Łukaszyk, p. Anna Stachura, p. Jadwiga Muszyńska oraz p. Justyna Szewczyk, po długich i trudnych obradach, wyłoniło ostatecznie laureatów w czterech kategoriach:

– w kategorii – klasy I:
I miejsce – Hanna Więckowska (1d),
II miejsce – Milena Sasik (1c),
III miejsce – Aleksandra Sypek (1c).
Wyróżnienie: Zofia Szylko (1b), Amelia Żmuda (1c).

– w kategorii – klasy II:
I miejsce – Zuzanna Mucha (2d),
II miejsce – Zofia Zarychta (2c),
III miejsce – Joanna Jaglarz (2b).
Wyróżnienie: Oliwier Godula (2a), Amalia Kamisińska (2d).

– w kategorii – klasy III:
I miejsce – Hanna Stan (3c),
II miejsce – Julia Jędrysek (3b),
III miejsce – Krzysztof Piech (3c).
Wyróżnienia: Julia Rączka (3a), Karolina Nawrot (3d).

– w kategorii – klasy IV-VIII:
I miejsce – Wiktor Gąsiorek (7b),
II miejsce – Adela Pytel (6a),
III miejsce – Dominika Korpak (8a).
Wyróżnienia: Maciej Świerczyński (7a).

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Justyna Szewczyk