You are currently viewing LEĆ PO SWOJE MARZENIA!

LEĆ PO SWOJE MARZENIA!

Klasa 7a uczestniczyła 26 lutego 2021r. w niezwykle interesującym przedsięwzięciu. W ramach ogólnopolskiego projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję” fundacja My Future zorganizowała spotkanie online z byłą stewardessą linii lotniczych Emirates.

Siódmoklasiści za pomocą platformy Google Meet uczestniczyli w prezentacji oraz dyskusji na temat specyfiki pracy w liniach lotniczych. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania:

1. jak wygląda proces aplikacji? – jak napisać CV, jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, jak przebiegają etapy rekrutacji, jak się zachować na rozmowie kwalifikacyjnej,
  2. jak wygląda przygotowanie do pracy stewardessy/stewarda?
  3. na czym polega praca w liniach lotniczych?
  4. jakie kluczowe umiejętności powinna posiadać stewardessa/steward?
  5. jakie są wady i zalety takiej pracy?

Podczas spotkania nie zabrakło czasu na rozwiązania przykładowych zadań z dnia rekrutacyjnych na stanowisko stewardessy/stewarda. Dziękujemy Pani Natalii Różańskiej za zorganizowanie spotkania oraz Pani Marcie Różańskiej za poświęcony czas, wspaniałą atmosferę, piękne zdjęcia z podróży i rozbudzenie w uczniach nowych pasji. To było cenne doświadczenie i z pewnością poszerzyło nasze horyzonty!

wychowawca klasy – Adriana Łukaszyk