You are currently viewing Lekcja w Muzeum Narodowym w Krakowie

Lekcja w Muzeum Narodowym w Krakowie

Rozpoczęliśmy cykl wyjazdów do Muzeum Narodowego w Krakowie, aby lepiej poznać miejsca kultury w najbliższej okolicy oraz zintegrować dwie zasadnicze kwestie – estetyczną przyjemność obcowania z dziełem sztuki oraz satysfakcję płynącą z poznania warsztatu artysty i interpretacji dzieł.

Dnia 5 listopada klasa V a wraz z wychowawcą Jadwigą Muszyńską i panią Moniką Płoszaj – Stan, udala się do Domu Jana Matejki na lekcję muzealną pt.: Co ja zrobię z tej twarzy? Uczniowie poznali miejsce, w którym żył i tworzył swoje dzieła Jan Matejko, fakty z jego życia oraz dorobek artystyczny. Poszerzyli swoją wiedzę z zakresu sztuk plastycznych – potrafią rozróżnić portret, autoportret, portret zbiorowy, wizerunek, postać, sylwetkę, model, karykaturę, rekwizyt, pozę i gest. Mogli również sprawdzić swój potencjał artystyczny, wykonując podczas warsztatu portret kolegi i koleżanki. Przed uczniami kolejne przygody w poznawaniu zasobów kultury Krakowa i okolicy. W grudniu kolejny wyjazd. Tym razem do Gmachu Głównego Muzeum Narodowego do Galerii Rzemiosła Artystycznego.

Jadwiga Muszyńska