You are currently viewing Małopolski Konkurs Pięknego Czytania

Małopolski Konkurs Pięknego Czytania

Dnia 30 listopada 2022 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbyły się przesłuchania w ramach XV edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Organizatorami Konkursu są Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie. Honorowy patronat nad Konkursem objęło Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Naszą szkołę reprezentowały: Hania Więckowska (3d), Lena Tobiczyk (5b) oraz Ania Trojan (7b). W tym roku uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować do czytania fragment ulubionej książki z literatury dla dzieci i młodzieży.
Hania zaprezentowała fragment książki Justyny Bednarek „Kury z grubej rury”, Lena  – fragment z książki Marty Kisiel „Małe licho i tajemnica Niebożątka” , a Ania – fragment powieści Ewy Nowak „Bransoletka”.

W etapie międzyszkolnym wzięło udział łącznie 141 uczniów z 62 szkół z województwa małopolskiego. Tym bardziej, miło nam poinformować, iż Jury Konkursowe przyznało Lenie Tobiczyk  wyróżnienie w kategorii klas IV-VI.

Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 14 grudnia 2022 r. na uroczystej gali finałowej w Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie .

Serdecznie gratulujemy!!!

Justyna Szewczyk