You are currently viewing Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w VI LO w Krakowie

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w VI LO w Krakowie

Grupa uczniów naszego gimnazjum, już po raz trzeci, uczestniczyła w obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Krakowie. Obchodom towarzyszyły spotkania i wystawy, których celem było ukazanie języka i literatury polskiej, jako wartości nadrzędnych w kształtowaniu tożsamości oraz postaw społecznych, patriotycznych, naukowych i artystycznych.

Gimnazjaliści w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego wysłuchali wykładu dr Jakuba Pstrąga pt. „Czy niedźwiadek to mały niedźwiedź?- czyli o perswazji i manipulacji w języku” oraz wzięli udział w warsztatach językowych, mitologicznych i poetyckich, prowadzonych przez nauczycieli VI LO w Krakowie.
Uroczystość zakończyła się scenkami ze spektaklu „Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu” w wykonaniu Szkolnego Teatru Proscenium w reżyserii Marleny Maciejewskiej.

Justyna Szewczyk