You are currently viewing Mistrzowie czytania 2018

Mistrzowie czytania 2018

Dnia 28 marca 2018 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wieliczce odbył się kolejny gminny Turniej Pięknego Czytania. Rywalizowało ze sobą 10 szkół podstawowych oraz 3 szkoły gimnazjalne.

Konkurs ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do doskonalenia techniki czytania i interpretacji tekstu literackiego. Turniej przebiega dwuetapowo:
1) każdy ze zgłoszonych uczestników prezentuje wybrany i przygotowany przez siebie tekst, 2) tekst wybrany przez organizatora (ten sam dla wszystkich).
W tym roku dla uczestników szkół podstawowych przygotowano fragment tekstu z książki pt: Władca Lewawu, a dla młodzieży gimnazjalnej tekst z książki Gargantua i Pantagruel.
Naszą szkołę reprezentowali: Michał Kielian (3c), Alicja Turecka (3a) – w kategorii gimnazjum oraz Kinga Kępska (4b), Milena Kupiec (4b) i Milena Gach (7a) – w kategorii szkoły podstawowe. Michał zaprezentował „Sabałową bajkę” ze zbioru Baśnie i legendy H. Sienkiewicza, Alicja – fragment powieści Noce i dnie M. Dąbrowskiej, Kinga i Milenka – fragmenty z książki Cudowny chłopak R. J. Palacio, a Milena Gach – fragment powieści Harry Potter i więzień Azkabanu J. K. Rowling.

W kategorii szkół gimnazjalnych najlepszy okazał się uczeń naszej szkoły Michał Kielian, który zajął I miejsce, natomiast Alicja Turecka zajęła III miejsce. Uczniowie Ci będą reprezentować Gminę Wieliczka w etapie powiatowym, który odbędzie się w Grodkowicach.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Justyna Szewczyk, Maria Pająk-Wilk