You are currently viewing Mistrzowie czytania 2023

Mistrzowie czytania 2023

Dnia 17 kwietnia 2023 r. w Wielickiej Mediatece odbył się etap gminny Turnieju Pięknego Czytania. W konkursie wzięło udział łącznie 54 uczniów z 10 szkół podstawowych. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz VII-VIII.

Turniej przebiegał dwuetapowo. W pierwszej rundzie każdy z uczestników prezentował wybrany przez siebie tekst. W drugiej rundzie uczniowie czytali nowy tekst wybrany przez organizatora, ten sam dla wszystkich.

Naszą szkołę wzorowo reprezentowali: Lena Tobiczyk, Hanna Stan, Karolina Ciaputa (w kategorii kl.IV-VI) oraz Amelia Michalik, Karol Starba i Liwia Gawlik (w kategorii kl.VII-VIII).
Lena zaprezentowała fragment książki „Małe Licho i tajemnica niebożątka” M. Kisiel, Hania  – fragment powieści „Ania z Zielonego Wzgórza” L.M. Montgomery, Karolina – fragment książki „Wakacje Mikołajka” R. Goscinny. Amelia wybrała fragment książki Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię, Karol – fragment z powieści „Cudowny chłopak” R. J. Palacio, a Liwia – fragment  z książki „Za duży na bajki” A. Dąbrowskiej.

Miło nam poinformować, że aż 3 uczniów z naszej szkoły stanęło na podium:

– Hanna Stan zajęła II miejsce w kategorii klas IV – VI.

– Liwia Gawlik zajęła  I miejsce, a Karol Starba – II miejsce w kategorii klas VII-VIII.

Będą oni reprezentować Gminę Wieliczka w etapie powiatowym Turnieju Pięknego Czytania, który odbędzie się 12 maja 2023 r. w Grodkowicach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Justyna Szewczyk