You are currently viewing „Moja ulubiona książka”

„Moja ulubiona książka”

Projekt klasy 1a realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

W roku szkolnym 2025/2026 klasa 1a brała udział w projekcie czytelniczym pt. „Moja ulubiona książka”. Celem projektu było promowanie czytania i korzystania z zasobów książkowych biblioteki szkolnej. Podczas realizacji zadań projektowych uczniowie prezentowali na forum klasy swoją ulubioną książkę, opowiadając co według nich było w niej najciekawsze. Dzieci prezentowały bardzo ciekawy katalog książek. Czasem były to albumy przyrodnicze, książki historyczne a czasem zwykłe lektury szkolne jak np. „Dzieci z Bullerbyn”.  Dzięki takim prezentacją większa grupa dzieci była zainteresowana czytaniem książek i wypożyczaniem ich z biblioteki szkolnej.

wychowawca Agnieszka Dzięgiel