You are currently viewing MÓWIĆ, UFAĆ, CZUĆ!

MÓWIĆ, UFAĆ, CZUĆ!

„Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym”
Charles Chaplin

Kampania Pomarańczowej Wstążki – to akcja, która nagłaśnia ważny i trudny problem jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży. Jej zasadniczym celem jest tworzenie świata, w którym dzieci i młodzież czują się bezpiecznie i szczęśliwie. Ponieważ przemoc przybiera różne formy i oblicza, co roku kampania opatrzona jest innym hasłem przewodnim. Tegoroczne hasło – BEZPIECZNE DZIECIŃSTWO – INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ.

Różnimy się pięknie – Jestem Ważny

Tradycyjnie nasza szkoła wzięła udział w tym wydarzeniu, aby nagłośnić ważny i trudny problem jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży. Rozmawialiśmy z uczniami o poczuciu własnej wartości, naszych zaletach, poszanowaniu drugiego człowieka.

Jesteś unikalny, wiesz? Każdy z nas jest. Takiego drugiego ciebie nie ma nigdzie na świecie. Dlatego jesteś jedyny i niepowtarzalny. Co nie znaczy, że idealny. Masz zalety i wady. Każdy z nas je ma. To one nas budują. One sprawiają, że jesteśmy wartościowi tacy, jacy jesteśmy.

Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym zgodnym z hasłem kampanii.

Zofia Biernacka klasa 1d

Małgorzata Słomska klasa 2a

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w tegoroczne działania kampanijne oraz organizatorowi tegorocznej Wielickiej Kampanii Pomarańczowej Wstążki MGOPS Wieliczka.

Pedagożki szkolne