You are currently viewing Na wystawie fotograficznej „Wszystkie kolory żywej Ziemi”

Na wystawie fotograficznej „Wszystkie kolory żywej Ziemi”

W dn. 24 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy 2h odwiedzili wystawę fotograficzną „Wszystkie kolory żywej Ziemi”, prezentowaną w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce.

Ekspozycja przedstawiała fotografie powierzchni Ziemi wykonane z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Zdjęcia zostały zrobione przez uczniów: SP nr 2 w Wieliczce, Zespołu Szkół w Stargardzie i biorących udział w programie prowadzonym przez NASA – Sally Ride EarthKam w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach.
Wystawie towarzyszyło spotkanie z twórcami wystawy i prezentacja nt. badań powierzchni naszej planety przy pomocy zdjęć satelitarnych. Po wystawie oprowadzał jeden z uczestników zajęć w MOA – Maciej Żurowski.

Justyna Szewczyk