Narodziny gwiazd ?

W dniach 13-14 marca 2014 r. w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce odbyły się eliminacje gminne 59 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Do rywalizacji w kategoriach: „Recytacja”, „Teatr jednego aktora”, „Wywiedzione ze słowa” oraz „Poezja śpiewana” stanęło 46 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Miasta i Gminy Wieliczka, którzy prezentowali najpiękniejsze utwory liryczne i fragmenty twórczości literackiej. Wśród uczestników znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Paulina Sosin (kl.3f) i Weronika Cygan (kl.1g). Wystąpienia młodych uczestników oceniało jury, w którym znalazły się aktorki teatralne: przewodnicząca Jagoda Pietruszkówna, Patrycja Durska oraz Anna Maria Stachoń.
Uczennice reprezentujące nasze gimnazjum awansowały do etapu powiatowego zajmując w eliminacjach gminnych:
III miejsce w kategorii „Turniej poezji śpiewanej – Paulina Sosin,
I miejsce (ex equo) w kategorii „Turniej recytatorski -Weronika Cygan.

W dniach 20 i 21 marca 2014 r. w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce odbyły się eliminacje powiatowe 59 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięli w nich udział zwycięzcy eliminacji gminnych z poszczególnych gmin powiatu wielickiego. Eliminacje powiatowe również zakończyły się sukcesem naszych uczennic:
Paulina Sosin – I miejsce (ex equo) w kategorii „Poezja śpiewana”,
Weronika Cygan – II miejsce w kategorii „Recytacja”.

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego były nie tylko okazją do zaprezentowania swoich umiejętności, „oswojenia się” ze sceną i przezwyciężenia tremy. Uczestnicy mogli usłyszeć również wiele ciepłych słów oraz porad i wskazówek profesjonalnych aktorek, które dzieliły się z młodymi artystami swoim scenicznym doświadczeniem.

Gratulujemy tak wielkiego sukcesu! W imieniu wielbicieli talentu naszych dziewcząt zapytam – kiedy odbędzie się Wasz recital?